Kamery Sony SRG PTZ – urządzenia coraz bardziej poszukiwane

Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że wszyscy zrozumieliśmy potęgę wideokonferencji. Nie wszyscy jednak wiemy o co chodzi z kamerami PTZ? A może warto, bo coraz więcej firm się nimi interesuje.

Kamera Pan-Tilt-Zoom to urządzenie z funkcją obrotu – zarówno w pionie, jak i w poziomie oraz zoomu. Oprócz tego, że zapewniają dobrą jakość obrazu, cechują się elastycznością wykorzystania i wieloma możliwościami montażu – na półce, statywie lub pod sufitem. Duże możliwości daje kamerze zoom optyczny, sięgający nawet 30x (40x z Clear Image Zoom w modelu SRG-X400). Dzięki temu kamera idealnie nadaje się do zamontowania z tyłu sali konferencyjnej czy nawet dużej sali wykładowej. Szeroki kąt widzenia pozwala użyć jej także w innym położeniu – może być tuż przed wykładowcą. Umieszczona na biurku – da zdecydowanie lepszą jakość obrazu niż kamerka wbudowana w laptopa, a jednocześnie, na innych zajęciach, może być przeniesiona na statyw i wykorzystana do zbliżeń na tablicę czy stół laboratoryjny.

Sony produkuje wszystkie kluczowe elementy kamer SRG co gwarantuje jakość bez kompromisów. Mają matryce o rozdzielczości FullHD lub 4K i najlepszą na rynku gwarancję – w standardzie 3 lata z możliwością rozszerzenia do lat 5 z wymianą zamiast naprawy. Użytkowanie jest łatwe – podłącza się je po USB, HDMI, SDI lub IP. Specjalne rozwiązanie wspierające łatwość użytkowania, które jest dostępne w kamerach Sony to tzw. „wirtualne USB”. Podłączając się do sieci na uczelni lub w firmie, możemy wybrać z listy kamerę, z której chcemy skorzystać i już!

Sony SRG-120DU to kamera desktopowa, nabiurkowa. Posiada złącze USB, które gwarantuje łatwe podłączenia do laptopa i wykorzystanie w bardzo prosty sposób jako kamerki wideokonferencyjnej.

USB 3.0 i montaż na statywie

Co ciekawe i jak się okazuje wcale nieczęsto spotykane  Sony SRG-120DU to kamera, którą można zamontować na statywie w pewnej odległości od osoby, która z niej korzysta.. Ma obracaną głowicę, zarówno w poziomie jak i w pionie. Ma wbudowany 12x zoom optyczny i szeroki kąt widzenia 71°. Złącze USB 3.0 pozwala na uzyskanie jakości obrazu full HD w 60fps, czyli bardzo płynnego, dobrego wideo. Kamerą można sterować za pomocą dołączonego pilota lub  z zewnętrznego pulpitu.

Pre-sety – czyli zaplanowane ustawienia

Pilot zdalnego sterowania pozwala ustawiać położenie w zakresie poziomym i pionowym, a także regulować zoom. Szczególnie atrakcyjna jest możliwość ustawiania pre-setów.

Zapisane w pamięci kamery położenia głowicy dają możliwość zaplanowania dobrze skadrowanych ujęć dostosowanych do danego pomieszczenia. Zaplanować można nie tylko położenia głowicy, ale także ustawienia dotyczące obrazu. Korzystając z pilota możemy zapisać 6 presetów. Szersze możliwości w tym zakresie ma zewnętrzny operator, który takich pre-setów może zapisać aż 16.

Duże możliwości niewielkiego urządzenia

Kamera SRG-120DU, podobnie jak inne kamery SRG, ma bardzo duże możliwości manualnego dostosowania obrazu do warunków panujących wewnątrz pomieszczenia. W przypadku kamer wbudowanych w urządzenia wideokonferencyjne, czyli np kamer wbudowanych do laptopów, zazwyczaj nie ma możliwości precyzyjnego ustawienia balansu bieli i kontroli nad obrazem. W przypadku SRG-120DU możemy regulować zarówno przysłonę jak i migawkę, a także np. szeroki zakres barwowy, odwzorowanie czy kompensację ekspozycji. Kamery Sony mają zaimplementowaną technologię View-DR. Pozwala ona  na uzyskanie bardzo dobrego obrazu, niezależnie od warunków oświetleniowych. Mówimy tutaj, że stosując tego typu kamery, w pewnym sensie uniezależniamy się od słabych warunków oświetleniowych, jakie mogą panować w sali konferencyjnej, czy też w sali wykładowej.

Dla kogo kamera SRG?

Kamera SRG sprawdzi się wszędzie tam, gdzie chcemy uzyskać wysoką jakość obrazu i potrzebna jest nam duża elastyczność samej kamery, czyli mówimy tutaj o zastosowaniach biznesowych, na przykład w salach konferencyjnych, w salach zarządu, mówimy tutaj, także o zastosowaniach na uczelniach, tam, gdzie wykładowca prowadzi zajęcia. Takie kamery sprawdzą się zarówno na zajęciach tradycyjnych, jak i hybrydowych czy zdalnych.

Sony srgx

Autor /

Dealer Account Manager Professional Displays & Solutions Business Group, a division of Sony Europe B.V Piotr Gajewski od ponad 7 lat pracuje jako Dealer Manager w Sony Professional Solution Europe. Do jego obowiązków należy współpraca z klientami i popularyzacja wiedzy na temat rozwiązań i produktów Sony Professional. Ogromna wiedza, doświadczenie i zaangażowanie czynią z Piotra wiarygodnego partnera i współpracownika, ale również prelegenta uczestniczącego w licznych konferencjach i webinariach.

ZACZNIJ WPISYWAĆ I NACIŚNIJ ENTER, ABY WYSZUKIWAĆ